Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Aktualności

W czasach kiedy samodzielne gromadzenie kapitału będącego zabezpieczeniem na czas emerytury staje się już nie tylko możliwością, ale wręcz koniecznością warto poszukiwać najbardziej optymalnego sposobu odkładania środków na ten cel. Coraz większym zainteresowaniem w tym temacie stają się Pracownicze Programy Emerytalne, które dodatkowo mogą stać się także dodatkowym bodźcem wiążącym pracownika z przedsiębiorstwem. 

W lipcu w Forbsie ukazał się artykuł autorstwa naszych doradców na ten ery Pracowniczych Programów Emerytalnych.

Od końca 2015 roku ubezpieczyciele zaprzestali zdobywania klientów w ubezpieczeniach komunikacyjnych poprzez prowadzenie długotrwałej wojny cenowej. Przyczyną podjęcia takiej decyzji było permanentne notowanie przez wszystkie zakłady ubezpieczeniowe na rynku straty na tym rodzaju ubezpieczeń.

Wynikiem tej sytuacji są wprowadzane zwyżki w oferowanych składkach za ubezpieczenia komunikacyjne. W niektórych przypadkach różnica może sięgać nawet 55% w stosunku do ceny ubezpieczenia w roku poprzednim. Wszystko wskazuje jednak, że zwiększona składka pobierana z rynku nie pozwoli na pełne wyrównanie strat notowanych przez ubezpieczycieli na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Najprawdopodobniej nie jest to więc koniec obniżek jakich możemy się spodziewać w najbliższym czasie.   

W 2015 roku na IKE będzie można wpłacić 11 877 zł. Na IKZE limit wzrośnie do 4750,80 zł.

Wzrost limitów to dobra wiadomość. Szczególnie dotyczy to IKZE - dokonywane wpłaty można bowiem odpisywać od podstawy opodatkowania. Wyższy limit wpłat oznacza większe korzyści podatkowe dla oszczędzającego.